افست لیتوگرافی در چاپ کارهای تبلیغاتی استفاده می شود. اما کیفیت محصول نهایی بستگی به هدایت ، تخصص و تجهیزات فرد چاپگر دارد. لیتوگرافی افست بر مبنای بسیار ساده عمل می کند. جوهر و آب : با هم مخلوط نمی شوند. تصاویر ( کلمات و تصویر سازی ) بر روی صفحات چاپ که با آب نمدار شده اند انتقال می یابند . سپس جوهر در نواحی تصویر قرار می گیرند و آب در جائی که تصویر نیست . آنگاه تصویر به صفحه لاستیکی منتقل می شود و از صفحه لاستیکی به کاغذ انتقال می یابد. به این دلیل است که این فرایند ، افست نام گرفته و به اینکه تصویر مستقیما از صفحات چاپ ( مانند چاپ گراور ) به کاغذ انتقال نمی یابد . حال نگاهی به مراحل چاپ می اندازیم .
قدم اول مرحله پیش از چاپ : قبل از اینکه کار چاپ شود ، سند مورد چاپ باید به فیلم و صفحات چاپ انتقال یابد . نگاتیو های فیلم از فایلهای دیجیتال تهیه می شوند و تصاویر به همان روشی که عکس چاپ می شود ، به صفحات چاپ انتقال می یابد . وقتی که صفحات چاپ نور دهی می شوند ، عکس العمل شیمیایی در آن به وجود می آیدکه به یک سطح پذیرای جوهر اجازه فعال شدن می دهد . نتیجه این است که تصویر از نگاتیو به صفحه انتقال می یابد.

مواد مختلفی برای صفحات چاپ وجود دارند شامل :
کاغذ (که محصول کم کیفیت تری حاصل می کند ) بهترین ماده آلمینیوم است که گرانقیمت تر است.

هر کدام از رنگهای اصلی – سیاه ، سایان (آبی) ، ماژنتا (قرمز) ، و زرد صفحه چاپ جداگانه ای دارند . به رقم اینکه در کار تمام شده ، رنگهای بسیاری می بینید ، فقط تعداد کمی رنگ در خلق تصویر استفاده شده اند .(همچنین در موارد چاپ چهار رنگ شنیده اید که شبیه فرایند سه رنگ در تلویزیون می باشد).

ماشین چاپ :

کاغذ برای استفاده در ماشین چاپ افست – لیتو گرافی از رول کاغذی کشیده می شود . هر رول می تواند یک تن وزن داشته باشد . کاغذ پس از چاپ بریده می شود همچنین چاپ افست می تواند بر روی کاغذهای از پیش بریده شده انجام شود .
ماشینهای چاپ رول می توانند با سرعت بسیار بالا کار کنند (۵۰۰۰۰ صفحه چاپ در ساعت ) هر غلطک چاپ برابر یک ورق کامل ( ۳۸ اینچ در ۲۲ اینچ ) می باشد .

سیستم چاپ رولی با دو رول کاغذ و هر رول ۲ تن وزن دارد و برای ۹۰۰۰ صفحه چاپ (۷۲۰۰۰ صفحه بریده شده) کفایت می کند دستگاه باید یک تعادل ثابت بین حرکت کاغذ به جلو و فشار آن به عقب که باعث می شود کاغذ صاف و ثابت از درون تجهیزات عبور کند ، ایجاد کند .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 خدمات ما

مراحل ثبت سفارش آنلاین 

1.ثبت سفارش

بر اساس اطلاعات مشتری، ابتدا ما ایده ای جدید برای پروژه پیدا می کنیم.

2.چاپ

بر اساس ایده، ما شروع به طراحی اولیه در فتوشاپ می کنیم

3.ارسال

پس از اتمام طراحی فتوشاپ، ما قصد داریم برنامه نویسی را کامل کنیم

برای هر پروژه ای آماده ایم

چگونه ما می توانیم به شما کمک کنیم؟

درباره ما

_
شرکت سپید نقش آزاد ( چاپ آزاد ) با بیش از 30 سال سابقه در صنعت چاپ و بسته بندی و با دارا بودن مدرنترین تکنولوژی و ماشین آلات پیش از چاپ ، چاپ و صنایع بسته بندی و مجربترین پرسنل همواره سعی بر دریافت رضایت مشتری مبتنی بر کیفیت برتر نموده است
بدیهی است شما هم میتوانید ما را در این امر یاری فرمایید

پروژه جدید خود را امروز شروع کنید و تخفیف بگیرید

وقت شروع پروژه شماست! شما می دانید که چه انجام می دهید

آخرین اخبار و مقالات

وبلاگ