چاپ افست به روشی از چاپ اطلاق می شود که در آن نوشته یا تصویر از یک صفحه ی فلزی  (سیلندر)  بر روی سطح لاستیکی برگردانده شده و سپس آن را با فشار صفحه ی فلزی دیگری روی کاغذ چاپ می کنند. ماشین های معمولی چاپ افست دارای سه سیلندر هستند. در چاپ افست نخست آن چه را که باید چاپ شود بر روی صفحه های فلزی به نام زینک منتقل می کنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می کنند که فقط نوشته ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد. زینک را به دور نخستین سیلندر می پیچند؛ طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی سیلندر دوم برمی گردد. کاغذ سفید که به طور متوالی به دور سیلندر سوم می پیچد و مطالب را از روی پوشش لاستیکی سیلندر دوم می گیرد. سرعت کار ماشین های چاپ افست بیش از چاپ مسطح (حروفی) است. چاپ افست در درجه اول برای سفارشات چاپی بزرگ مانند انواع چاپ کتاب، چاپ مجله، چاپ بروشور، چاپ کاتالوگ، چاپ پوستر و چاپ جعبه و چاپ های با تیراژ بالا ( معمولاً هزار عدد و بیشتر ) و کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ماشین آلات افست وب

در ماشین های چاپ افست وب از رول کاغذ به هم پیوسته استفاده می شود و پس از چاپ صفحات است که آنها را جدا کرده و برش می زنند. این نوع از دستگاه های چاپ افست برای چاپ مجلات با حجم بالا، مانند مجلات و روزنامه های ملی، منطقه ای و برای کتاب های مخصوص استفاده می شود. اطلاق واژه وب به آنها به خاطر کاغذی رولی است که در چاپ روزنامه ها معمول است.

ماشین آلات چاپ افست ورقی

ماشین آلات افست ورقی بر خلاف دیگر ماشین های افست، به حالت افقی هستند و اختلاف دیگر آنها نیز این است که  (به جای رول های کاغذ)  از صفحات پیش برش خورده تغذیه می کنند. می توان گفت از لحاظ قیمتی، جایی که دستگاه اشغال می کند، تنوع در تولید، انعطاف پذیری در میزان تیراژ و مسائلی این چنینی نگهداری آنها برای کسب و کار آسان تر و به صرفه تر است. دستگاه های چاپ رول وب برای تولید کتاب های پرتیراژ، مجلات و بالاخص روزنامه ها کاربرد دارند. علاوه بر این، ماشین های افست ورقی به شما اجازه ی چاپ بر روی کاغذهای گرماژ بالا و کارتن، پلاستیک و فلز را می دهد و از این لحاظ برای استفاده در چاپخانه های شهری مناسب تر است.

چاپ سریع افست

دستگاه های چاپ افست با سرعت بالا برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا مناسب هستند. این دستگاه ها برای چاپ علامت های تجاری، کتاب های آموزشی و برخی از نشریات استفاده می شود و عملکرد آن را تضمین می نماید. این نوع ماشین های چاپی علاوه بر سرعت بالا در هنگام چاپ، با سرعت تنظیم شده و آماده به کار می شود. همچنین خروجی آنها سریع خشک می شود که این خصیصه باعث می شود ماشین های چاپ مرکب را ذخیره کنند و در مصرف آن صرفه جویی کنند. به طور کلی خصیصه بارز این نوع دستگاه ها سرعت بیشتر آنها است و برای چاپخانه هایی که مشتریان زیاد و یا سفارشات داخلی بالایی دارند مناسب است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 خدمات ما

مراحل ثبت سفارش آنلاین 

1.ثبت سفارش

بر اساس اطلاعات مشتری، ابتدا ما ایده ای جدید برای پروژه پیدا می کنیم.

2.چاپ

بر اساس ایده، ما شروع به طراحی اولیه در فتوشاپ می کنیم

3.ارسال

پس از اتمام طراحی فتوشاپ، ما قصد داریم برنامه نویسی را کامل کنیم

برای هر پروژه ای آماده ایم

چگونه ما می توانیم به شما کمک کنیم؟

درباره ما

_
شرکت سپید نقش آزاد ( چاپ آزاد ) با بیش از 30 سال سابقه در صنعت چاپ و بسته بندی و با دارا بودن مدرنترین تکنولوژی و ماشین آلات پیش از چاپ ، چاپ و صنایع بسته بندی و مجربترین پرسنل همواره سعی بر دریافت رضایت مشتری مبتنی بر کیفیت برتر نموده است
بدیهی است شما هم میتوانید ما را در این امر یاری فرمایید

پروژه جدید خود را امروز شروع کنید و تخفیف بگیرید

وقت شروع پروژه شماست! شما می دانید که چه انجام می دهید

آخرین اخبار و مقالات

وبلاگ